Wyjście z pocztem sztandarowym
Szkoły Podstawowej nr 84 im. Tadeusza Kościuszki
na obchody 77 rocznicy zakończenia walk o Poznań

W przeddzień rosyjskiej agresji na Ukrainę, na Cytadeli odbyły się uroczystości z okazji 77 rocznicy zakończenia walk o Poznań.
Uroczystości zorganizowane zostały przez władze samorządowe. O godz. 12.00 organizatorzy i zaproszeni goście: parlamentarzyści, kombatanci, przedstawiciele służb mundurowych, poczty sztandarowe szkół i mieszczanie, zebrali się pod obeliskiem. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrał wiceprezydent Miasta Poznania, pan Mariusz Wiśniewski. Wspomniał on o zakończonej 23 lutego 1945 r. okupacji niemieckiej Poznania oraz o nastrojach ówczesnych poznaniaków. Ich nadzieje na odzyskanie pełnej wolności – zaznaczył – ziściły się jednak dopiero po 44 latach. Odnosząc się w dalszej części przemówienia, do bieżących wydarzeń na wschodzie, stwierdził, iż żyjemy dziś obawą wybuchu nowej wojny. Każda wojna zaś – puentował wiceprezydent – jest czystym złem, cierpieniem i koszmarem.
Okolicznościowe przemówienie wygłosił następnie konsul Federacji Rosyjskiej.
Kolejnym punktem uroczystości na Cytadeli, było złożenie przez delegacje, wieńców na grobach żołnierzy i cywilów poległych podczas zdobywania twierdzy.
W uroczystościach wziął też udział poczet sztandarowy naszej Szkoły z: Angeliką, Kosmą i Martyną. Dziękujemy Wam za godną postawę!
Remigiusz Menes

Napisz wiadomość

Szkoła Podstawowa nr 84
w Poznaniu

ul.  św. Szczepana  3,
61-465  Poznań

telefon/fax:  61  832  14  24
e-mail:  szkpd84@poczta.onet.pl

Skip to content