Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia obchodzimy międzynarodowy dzień Kubusia Puchatka. Data ta nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne – twórca „misia o bardzo małym rozumku”.
Brytyjski autor napisał przygody małego misia i jego przyjaciół dla swojego syna Christophera. Jedna z zabawek dziecka – pluszowy miś Winnie stał się pierwowzorem dla Kubusia.
Druga książka o misiu-łakomczuchu, ukazała się w 1928 roku. Obydwie części przetłumaczyła na język polski Irena Tuwim, siostra poety Juliana Tuwima. To ona właśnie nazwała misia Kubusiem Puchatkiem. W angielskiej wersji nazywał się Winnie-the-Pooh. Tłumaczce zawdzięczamy także powiedzonka „małe co nieco” i „to, co tygrysy lubią najbardziej”.

Jest to historia ponadczasowa. Bawi i rozśmiesza do łez zarówno dzieci jak i dorosłych, a przy okazji niesie wiele życiowych porad i wskazuje jakie wartości warto w życiu cenić.

Z tej okazji szkolna biblioteka zaprasza wszystkich uczniów do świętowania tego wyjątkowego dnia!
18 stycznia zapraszamy wszystkich miłośników mieszkańców Stumilowego Lasu do Szkolnej Biblioteki!

Każdy czytelnik, który przyjdzie tego dnia do szkolnej biblioteki i wypożyczy książkę o „Kubusiu Puchatku” lub jakąkolwiek inna książkę podając hasło: „Małe co nieco” otrzyma mały upominek.

– Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?
– Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje.

Napisz wiadomość

Szkoła Podstawowa nr 84
w Poznaniu

ul.  św. Szczepana  3,
61-465  Poznań

telefon/fax:  61  832  14  24
e-mail:  szkpd84@poczta.onet.pl

Skip to content