Dzień drzewa

10 października obchodzony jest na świecie dzień drzewa. Jest to bardzo ważna data ze względu na ciągłą potrzebę uświadamiania ludzi w zakresie ekologii i konieczności dbania o środowisko naturalne. Drzewa są niezbędne do oczyszczania powietrza, są domem dla wielu zwierząt czy owadów i magazynują wodę. Jak się okazało, wiedzą o tym nawet najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy zaprezentowali swoją wizję drzew w pracach konkursowych. Konkurs Drzewo – nasza przyszłość został zorganizowany z myślą zwrócenia uwagi na otaczające nas rośliny. Akcja została zakończona wspólnym sadzeniem drzewa przed budynkiem naszej szkoły.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród w konkursie.

Napisz wiadomość

Szkoła Podstawowa nr 84
w Poznaniu

ul.  św. Szczepana  3,
61-465  Poznań

telefon/fax:  61  832  14  24
e-mail:  szkpd84@poczta.onet.pl

Skip to content